Звіт про діяльність
Звіт про роботу Довжанської сільської ради за 2022 рік
Шановні жителі Довжанської громади !
Сьогодні, до вашої уваги хочу представити звіт про свою діяльність, діяльність ради, апарату та виконавчого комітету за 2022 рік.
Це був дуже не простий рік, який з 24-го лютого наша країна прожила в стані війни. Початок військової агресії росії проти України суттєво змінив усі наші плани та пріоритети.
Тож, зусилля нашого трудового колективу в основному була зосереджена на допомозі військовим та їх родинам, а також внутрішньо переміщеним особам.
Перший виклик, з яким ми всі стикнулися – це прийом людей, які приїжджали до нашої громади з регіонів, де велися бойові дії. З метою належної організації цієї роботи було організовано цілодобове чергування працівників сільської ради в приміщенні Центру надання адміністративних послуг. Саме тут вівся цілодобовий прийом внутрішньо переміщених осіб з їх реєстрацією відповідно до чинного законодавства та подальшим поселенням тих, хто цього потребував. Окремим розпорядженням було визначено 2 комунальні заклади, до яких ми поселяли наших «вимушених гостей» – це Довжанські та Приборжавський заклади дошкільної освіти, які ми додатково забезпечили ліжками, м’яким інвентарем та всім необхідним для проживання як дітей, так і дорослих. Разом з тим, крім поселення, з перших днів ми забезпечили людей харчуванням.
Паралельно потребувало нагального вирішення ще одне питання – це прийом гуманітарних вантажів, які активно почали відправляти з країн Європи наші жителі та вихідці з нашої громади, що проживають там постійно. Пунктом відвантаження гуманітарних вантажів було визначено будинок культури в центрі Довгого, а для належного прийому, реєстрації та обліку допомоги створено 2 комісії:
1. комісія з приймання-передачі допомоги в період воєнного стану по Довжанській сільській раді;
2. комісія зі зберігання, розподілу та видачі гуманітарної (благодійної) допомоги в період воєнного стану по Довжанській територіальній громаді, головою якої визначено Галину Левко.
З початку повномасштабної війни на території нашої громади зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи 2312 осіб. Станом на сьогодні у нас проживає 173 людей, яким наразі нема куди повертатися.
Разом з прийомом житеів нашої країни, які шукали в нас прилисток, нами проводилася робота щодо організації та відправлення допомоги нашим військовим. Так, з початку війни спільно з депутатським корпусом, підприємцями та небайдужими жителями нашої громади було закуплено та відправлено на лінію фронту автомобіль Jeep для 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади, автомобіль FIAT для 101-ї бригади, у якій з початку війни несе службу наш колега, заступник сільського голови Батрин Василь Васильович, спец автомобіль ЗИЛ, мікроавтобус. Крім того, нашим військовослужбовцям передано тепловізори, тактичне взуття, форму, бронежилети, каски та інше необхідне спорядження. Разом з тим, постійно передавалися продукти харчування, засоби гігієни та речі першої необхідності.
Крім допомоги самим військовим, нами вживалися заходи щодо підтримки їх сімей. Так, в рамках Програми «Турбота» сім’ї кожного військовослужбовця з бюджету громади було виділено одноразову грошову допомогу в розмірі 15 тисяч гривень, загальна сума виплат становила 1 545 000 гривень. У продовженні теми соціального захисту, зокрема щодо підтримки наших жителів, які того потребують, по Програмі Турбота було виділено 2 млн. 866 тисяч 500 гривень, з них крім допомоги сім’ям мобілізованих, було надано:
- 150 тис. грн. – родинам загиблих воїнів,
- 1 171 500 гривень – матеріальна допомога хворим на лікування; сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах; на відновлення будинків, які були пошкоджені пожежами та буревіями.
Як уже зазначалося, 2 заклади дошкільної освіти було визначено для прийому внутрішньо переміщених осіб. Це дало можливість покращити стан та матеріально-технічну базу цих закладів. Так, у Довжанському ЗДО № 2 крім поточних робіт, здійснено ремонт приміщення кімнати, ремонт ливневої каналізації, ремонт санвузла та пральні. Загальна сума видатків становила 1 071 602 грн.
Приборжавський садок, який був чи не в найгіршому стані у плані матеріально-технічної бази, поповнився новими дитячими меблями. Тут здійснено ремонт ясельної кімнати, проведено заміну дверей, радіаторів, проведено поточний ремонт системи опалення, поточний ремонт системи водопроводу, зовнішньої каналізації та інші роботи на загальну суму близько 1 мільйона гривень ( 914 580 грн ).
Крім того, для цих закладів закуплено та отримано від благодійних організацій різноманітну побутову техніку: котли, пральні машини, мікрохвильові печі, газові плити, пилососи та інше.
Разом з тим, один з навчльних закладів нашої громади, а саме Довжанський ліцей, потрапив під дію законодавства про декомунізацію, дерадянізацію через барельєф із зображенням Леніна. Таким чином, нами було проведено відповідні роботи не лише щодо зафарбування барельєфу, а й з ремонту центральної частини фасаду школи, який не ремонтувався протягом кількох десятиліть.
Паралельно здійснювалася підтримка всіх закладів як загальної середньої, так і дошкільної освіти нашої громади. Протягом минулого року закуплено комплекти меблів (столи зі стільцями), парти, шкільні дошки. Здійснено облаштування укриттів, які перебували в занедбаному стані, здійснено поточний ремонт тепломереж, заміну котлів та насосів, облаштовано систему резервного живлення в котельнях. Варто зауважити, що для належної роботи, усі освітні заклади, як школи, так і садочки, забезпечені генераторами та пальним до них.
З минулого року у нас функціонує комунальне некомерційне підприємство «Довжанський центр первинної медичної допомоги» Довжанської сільської ради. Ще до початку війни, центром було отримано ліцензію на провадження медичної діяльності. Це було першим важливим етапом для роботи даного підприємства та розвитку медицини нашої громади.
Наступним етапом мало стати підписання контракту з Національною службою охорони здоров’я, яке через введення воєнного стану та закриття доступу до відповідних реєстрів, було відтерміноване на невизначений термін. Проте, через півроку цей процес відновили, що дало змогу Довжанському ЦПМД укласти договір з НСЗУ, після чого лікарі отримали можливість перереєстровувати декларації.
З 01 січня цього року всі амбулаторії громади перейшли повністю у підпорядкування нашого центру.
Протягом минулого року активною була робота з міжнародними організаціями, якою займався відділ економіки. Це дало можливість напрацювати деякі проекти та покращити матеріально-технічну базу закладів, установ та організацій нашої громади, а також отримувати допомогу для вимушених переселенців.
Встановлені партнерські відносини з міжнародним благодійним фондом «Деполь Україна», Франкфуртським зоологічним товариством, Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми «Мріємо та діємо». Завдяки останнім наша громада отримала матеріальну підтримку, а саме: генератор, потужністю 24кВТ, ємності для води на 3 і 5 т, ліжка, постільну білизну, рушники, засоби гігієни для ВПО.
З метою залучення коштів для розвитку Довжанської сільської територіальної громади у 2022 році на постійній основі здійснювався пошук актуальних грантових програм, подано заявки на різноманітні конкурси, оголошені міжнародними організаціями, агенціями, фондами, USAID, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Посольства Японії в Україні «Кусаноне», ПРООН «Мери за стале економічне зростання».
Наша громада стала однією із 10 громад Закарпатської області, які є учасниками проєкту USAID «Говерла: підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування». Завдяки підтримці даної програми Довжанська сільська рада отримала 2 багатофункціональні пристрої, 4 ноутбуки, 5 бензинових генераторів потужністю 7,5 кВт, обладнання для рятувальників та комунальників (2 мотопомпи, бензорізи, бензопили, набір рятувальних інструментів WEBER) та захисний спецодяг – костюм пожежника у кількості 10 комплектів.
Спеціалістами Відділу на сайті Довжанської сільської ради висвітлювалась інформація щодо грантових можливостей, здійснювалась консультативна робота з написання грантових заявок для бажаючих відкрити власну справу, розширення діючого бізнесу.
Спеціалісти відділу на постійній основі підвищували рівень знань, приймали участь у вебінарах, семінарах, тренінгах, які проводились в різних режимах (онлайн та офлайн) щодо енергоменеджменту, поводженням з ТПВ, створенням умов для бізнесу, відкритості органів влади від програм ULEAD, USAID «Говерла».
Разом з тим, в умовах воєнного стану була необхідність роботи виконавчого комітету та ради, які мали оперативно реагувати на ситуацію та приймати відповідні рішення.
Так, протягом 2022 року відбулося 11 засідань Довжанської сільської ради, на яких розглянуто 187 питань та прийнято відповідні рішення. Перед засіданням сесій працювали постійні депутатські комісії сільської ради.
Крім постійних депутатських, регулярно працювали й інші постійні комісії сільської ради. Зокрема:
- проведено 17 засідань комісії з питань надання матеріальної допомоги та допомоги на поховання населенню Довжанської ТГ за бюджетні кошти,
- проведено 5 засідань координаційної ради з питань запобігання і протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на території Довжанської сільської ради,
- 4 засідання опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки та (піклування) при виконавчому комітеті Довжанської сільської ради,
- 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Довжанської сільської ради на яких розглядалися питання правового та соціального захисту дітей.
Практично всі рішення комісій затверджувалися в подальшому відповідними рішеннями виконавчого комітету.
За звітній період було проведено 18 засідань виконкому, на яких розглянуто 130 питань. Переважна більшість питань – це питання соціального захисту.
Крім того, актуальними також були питання:
- про надання статусу громадянина, який проживає на території гірського населеного пункту,
- про затвердження Програм та внесення змін до них;
- про позбавлення батьківських прав батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків,
- про визначення місця проживання дитини чи участь одного з батьків, хто проживає окремо, у вихованні дитини;
- про встановлення статусу дітям, призначення опіки;
- про затвердження актів обстеження територій.
Що стосується роботи апарату сільської ради, то відповідно до затвердженої структури та штатного розпису у сільській раді функціонує 12 відділів, 3 з яких мають статус окремих юридичних осіб. Загальна штатна чисельність працівників сільської ради становить 50 осіб.
Впродовж звітного періоду працівники кожного відділу працювали над вдосконаленням порядку документування управлінської інформації та роботи з документами відповідно до вимог чинного законодавства.
Загалом, зареєстровано та направлено за призначенням 2783 документи вхідної кореспонденції, підготовано та надіслано адресатам 1777 вихідних документів.
Для належної роботи та вирішення поточних завдань, мною було видано 316 розпоряджень, з них:
- 182 розпорядження із загальної роботи;
- 97 розпоряджень про відпустки; - 37 – з кадрових питань.
Протягом 2022 року відбулося 11 засідань адміністративної комісії при виконавчому комітеті сільської ради.
До сільської ради надійшло 50 протоколів про адміністративні правопорушення, з них переважна більшість, а саме: 39 – це протоколи за порушення правил благоустрою по ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2 адмінпротоколи складені за порушення правил утримання собак і котів по ст..154 КупАП;
3 - за порушення правил додержання тиші в населених пунктах за ст..182 КупАП;
3 - за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб по ст..183 КупАП;
1– за несвоєчасну реєстрацію батьками народження дитини в державних органах реєстрації ст..212-1.
В результаті розгляду комісіє ю прийнято прийнято 30рішень про накладення стягнення, 15 звільнено від відповідальності на підставі ст..22 КупАП за малозначністю.
Порушниками сплачено штрафів на суму 7038 грн.
Разом з тим юрисконсультом сільської ради велася постійна робота з питань судочинства. Так, протягом звітного періоду сільською радою:
- направлено 2 позови (про відібрання дітей від батьків, що ухиляються від виконання батьківських обов’язків);
- відхилено апеляцію про незаконність дій сільської ради та претензій на 46 318 грн. (Лева В.);
- підтримано клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру;
- відхилено позов про поновлення на роботі;
- закрито справу за позовом про вимогу виконати дії (облік палацу Телекі), направлений Хустською прокуратурою;
- проведено одне службове розслідування за поданням прокуратури (закупівля меблів ЗОШ).
Надано обгрунотовані відповіді щодо гуманітарної допомоги на численні запити:
- Бюро економічної безпеки України;
- Національної поліції України;
- Служби безпеки України;
- Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використано для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави;
- Хустської окружної прокуратури.
Одним з найважливіших напрямків роботи Довжанської сільської ради є надання адміністративних послуг населенню.
З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг в Довжанській територіальній громаді функціонує Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Довжанської сільської ради разом з віддаленими робочими місцями у селах Приборжавське, Бронька та Липецька Поляна, які результативно взаємодіють з суб’єктами надання адміністративних послуг.
Через відділ ЦНАП та відділені робочі місця надається 335 адмінпослуг.
Незважаючи на те, що роботу значно ускладнювало закриття реєстрів у зв’язку з введенням воєнного стану, протягом 2022 року адміністраторами Центром та ВРМ було надано всього:
– 9151 адміністративну послугу,
з них послуг, суб’єктом надання яких є Довжанська сільська рада — 3446 (це в т.ч. видача різного виду довідок та виписок, земельні послуги, послуги архітектури тощо).
Серед послуг, наданих відділом ЦНАП:
- 1281 послуга з реєстрації місця проживання,
- 970 витягів з реєстру територіальної громади,
- 7 паспортних послуг (послуга, яка набула популярності з моменту введення – вклейка фото в паспорт на період воєнного стану призупинена)
- 954 соціальні послуги (прийом документів для призначення пільг, субсидій, виплат при народженні тощо)
Зареєстровано 2312 внутрішньо переміщених осіб. Всім бажаючим крім реєстрації, також оформлено Заяву для отримання допомоги як внутрішньо переміщеним особам.
Видано 46 витягів з Державного земельного кадастру.
Надано 275 послуг з державної реєстрації актів цивільного стану, з них зареєстровано:
- одруження - 11
- народження дитини - 75
- смерть – 189.
Також надається комплексна послуга єМалятко, яка передбачає отримання батьками новонародженої дитини за однією заявою одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.
Надано 1 послугу з Рестрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки.
Також надано 1 послугу з Видачі Дозволу на спеціальне водокористування.
Надано 42 послуги на Видачу спеціального дозволу (лісорубного квитка) на заготівлю деревини.
Зарєстровано 3 пакети документів для Надання дозволу на здійснення правочину нерухомого майна, право на користування яким мають неповнолітні діти.
Державним реєстратором речових прав на нерухоме майно за звітній період вчинено 1770 реєстраційниїх дій, з них: 595 – реєстрація права власності, 45 – інших речових прав (договори оренди), 1130 – видача інформаційних довідок.
Крім того, адміністраторами центру надання адміністративних послуг постійно ведеться робота з актуалізації даних щодо громадян в Реєстрі Територіальної громади, які були зареєстровані /зняті за місцем проживання за період з 2016 року по 2021 рік, а саме 2455 зареєстрованих та 1336 знятих осіб.
З листопада місяця через ЦНАП та Віддалені робочі місця також впроваджено надання нотаріальних послуг, що значно спростило отримання таких послуг громадянами.
Також відділом ЦНАП оброблено та надано відповіді на 276 запитів щодо надання відомостей про фізичних осіб, надання характеристик, довідок про зареєстрованих осіб, актів обстеження матеріально-побутових умов, тощо, які протягом 2022 року надійшли від органів суду, Поліції, Прокуратури, Державної міграційної служби та інших установ та організацій.
У приміщенні ЦНАП двічі на місяць ведеться прийом громадян представниками Управління Пенсійного фонду в Закарпатській області, що дозволяє пенсіонерам отримувати всі необхідні консультації та подавати документи на отримання пенсії «вдома».
В Центрі та на ВРМ є можливість здійснити оплату за окремі адмінпослуги через термінал EasyPay чи поштове відділення, є місце для самообслуговування суб’єктам звернення для отримання адмінпослуг, які надаються в електронній формі.
Також працює шеринг документів через Дію та надаються консультації щодо надання послуг через мобільний застосунок та вебпортал «Дія».
За фінансової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в рамках проекту “Посилення стійкості громад в регіонах України” нами отримано та встановлено програмне забезпечення “Електронна черга”.
Також протягом 2022 року для ЦНАП закуплено обладнання для виготовлення та видачі паспортів у формі ID картки, наразі проводиться подальша робота з провадження цієї дуже важливої для нашої громади послуги.
Ще одним важливим напрямком нашої роботи є надання послуг соціального захисту населення.
Протягом січня-грудня 2022 року спеціалістами відділу соцзахисту спільно з адміністраторами відділу ЦНАП прийнято та передано до управління соціального захисту Хустської РДА 3270 заяв жителів нашої громади.
Через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» протягом минулого року було прийнято та відправлено на призначення 3270 електронні заяви, які включають 3708 соціальних послуг.
Основні послуги, за якими звертаються мешканці громади:
1. різного виду допомоги допомоги, щодо призначення яких до відділом отримано 1566 заяв:
- допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам,
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами,
- допомога при народженні,
- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям,
- опіка,
- допомога особам з інвалідністю та дітям інвалідам,
- допомога дітям які виховуються в багатодітних сім’ях,
- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату,
- одержання натуральної та грошової допомоги « Пакунок малюка»,
- допомога на догляд особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу,
- компенсація за надання соціальних послуг на непрофесійній основі.
- 1720 громадян звернулися із заявами про надання статусу внутрішньо переміщених осіб,
3. пільги оплати житлово-комунальних послуг та на придбання твердого палива – 102 заяви,
4. послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю (для отримання направлення у реабілітаційні центри на території України), та забезпечення технічними засобами реабілітації, які включають ортопедичне взуття, милиці, крісла колісні - всього 36 заяв.
5. 61 заява щодо призначення субсидії.
Також працівниками відділу соціального захисту населення вирішувались питання та надавалися консультації нашим жителям щодо влаштування людей похилого віку, осіб з інвалідністю до психоневрологічних інтернатів, геріатричного закладу.
Було сформовано 2 особові справи з повним пакетом документів відповідно до вимог чинного законодавства, щодо отримання путівок для влаштування до інтернатних установ системи соціального захисту, зокрема 1 особа до Мукачівського психоневрологічного інтернату Закарпатської обласної ради, 1 особа до Виноградівського геріатричного пансіонату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
З початку війни до нашої громади почали приїздити внутрішньо переміщені особи. Спеціалістами відділу соціального захисту спільно із адміністраторами відділу ЦНАП було зареєстровано 2312 осіб, які були розміщені для тимчасового проживання у приміщенні Довжанського ЗДО №2, Приборжавського ЗДО та приватних секторах. З того часу 2132 особи вибуло.
Протягом 2022 року прийнято 261 заяву на отримання матеріальної допомоги та профінансовано видатки, згідно програми «Турбота», щодо виплати одноразової матеріальної допомоги , а саме:
- допомогу в розмірі 15 тисяч гривень на підтримку сімей військовослужбовців, які приймають безпосередню участь у бойових діях у зв’язку із введенням воєнного стану на території України отримали 103 жителі нашої громади;
- допомогу у сумі 7 тисяч гривень на поховання осіб, які на момент смерті не працювали і не отримували пенсію, виділено 29 осам;
- 78 мешканців громади звернулися за допомогою на лікування та сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах;
- 24 особи отримали допомогу на відновлення будинків, які були пошкоджені пожежами та буревіями.
Разом з тим, надано одноразову матеріальну допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС (19 осіб), учасникам бойових дій в Афганістані, особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані та членам сімей загиблих учасників ветеранів війни в Афганістані (29 осіб), особам, яким у 2022 році виповнилося 90 і більше років (38 осіб).
Протягом 2022 року проведено 5 засідань координаційної ради з питань запобігання і протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на території Довжанської сільської ради. Працівниками відділу отриманано 8 повідомлень про вчинення домашнього насильства та спільно з поліцейським офіцером громади здійснено відповіді виїзди ,складено акти з’ясування обставин вчинення домашнього насильства.
За звітній період проведено 4 засідання опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки та (піклування) при виконавчому комітеті Довжанської сільської ради, для затвердження виконавчим комітетом Довжанської сільської ради , підготовлено:
- 2 проєкти рішень щодо затвердження подання про доцільність призначення опікуна над особами, у випадку визнання їх судом недієздатними;
2 проєкти рішень щодо призначення помічників фізичним дієздатним особам, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати свої обов’язки.
До складу відділу соціального захисту населення входить відділення соціального обслуговування вдома, в якому працює 5 соціальних робітниць, що обслуговують вдома 48 одиноких осіб. Протягом минулого року їм надано 4852 послуги, серед яких: послуги, пов’язані з особистою гігієною підопічних, ведення домашнього господарства, прибирання, приготування їжі, обробіток земельної ділянки, закупівля продуктів та медикаментів, допомога в оформленні субсидії, пільг.
Фахівцем із соціальної роботи відділу взято під супровід 14 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. В ході обстежень складено 83 акти оцінки потреб особи/сім’ї та надано консультування соціальну послугу «Соціальна профілактика».
Відділом соціального захисту населення здійснено повідомну реєстрацію 2 колективних договорів.
Відповідно до Програми «Прихисток» протягом березня- грудня 2022 прийнято 417 заяв від мешканців Довжанської територіальної громади, які безкоштовно прихистили у своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, яким згідно законодавства компенсовано видатки у сумі 612974,74 грн.
Відділ освіти, культури молоді, спорту та туризму Довжанської сільської ради виконував покладені на нього повноваження:
- проводив роботу щодо реалізації державної політики в галузі освіти, культури, молоді, спорту та розвитку туризму із урахуванням особливостей соціально-культурного середовища громади та створення умов для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання якісної освіти, культурних послуг та права на здорове та безпечне життя;
- здійснював управління закладами освіти, культури підпорядкованих йому, координував їх діяльність, сприяв зміцненню матеріально-технічної бази, аналізував та за дорученням проводив моніторинг діяльності.
На виконання Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про ведення воєнного стану в Україні»» 25 лютого 2022 року та з метою надання освітніх послуг в умовах воєнного стану та забезпечення всіх дітей, незалежно від їхнього місцеперебування, безперервною освітою та рівного доступу до навчання з урахуванням безпекової ситуації всі заклади загальної середньої освіти перейшли на дистанційну форму організації освітнього процесу та завершили 2021-2022 навчальний рік у режимі онлайн.
Дошкільні заклади освіти призупинили діяльність до вересня 2022 року, тільки один заклад - Довжанський ЗДО №1 приймав дітей з усієї громади. Два заклади дошкільної освіти – Довжанський ЗДО №2 та Приборжавський ЗДО з перших днів стали прихистком майже для 230 внутрішньо переміщених осіб.
Заклади культури в умовах воєнного стану перетвориливши клубні заклади в гуманітарні пункти та пункти підтримки людей, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.
Мережа закладів
У громаді сформована мережа закладів освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну і якісну освіту.
Станом на 01 вересня 2022 року в громаді функціонує 11 закладів освіти:
4 ліцеї, що надають повну загальну середню освіту,
2 гімназії, що надають базову загальну середню освіту,
5 закладів дошкільної освіти.
Мережа закладів загальної середньої освіти громади зорієнтована на задоволення соціальних потреб населення у здобутті повної загальної середньої освіти.
У 2022-2023 навчальному році у закладах загальної середньої освіти сільської ради навчається 2 210 учнів, з них 27 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб. Середня наповнюваність класів по громаді становить майже 21 учень. Проведена робота з оптимізації мережі класів, їх наповнюваність, впроваджуються прогресивні форми навчання та виховання.
Аналізуючи чинну мережу закладів загальної середньої освіти громади можна констатувати, що вона є досить ефективною та виконує завдання, які стоять перед школою на сучасному етапі.
Пріоритетним завданням на 2023 рік є формування мережі профільних ліцеїв.
У громаді працює 5 закладів дошкільної освіти. Було охоплено у різний період 2022 року дошкільною освітою 419 дітей, (з них 10 дітей з числа ВПО), функціонувало 15 дошкільних груп.
Відсутній заклад дошкільної освіти у с.Липецька Поляна.
У підпорядкуванні відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму на початку року перебувало 5 клубних закладів, Публічна бібліотека, Приборжавська та Довжанська школи мистецтв.
Протягом року проводилась робота щодо оптимізації та створення найбільш прийнятних закладів для надання культурних послуг населенню громади.
Так, у червні-вересні 2022 року відбулась реорганізація шляхом злиття клубних закладів та шкіл мистецтва. У результаті злиття створено два комунальні заклади Центр культури та дозвілля Довжанської сільської ради, Довжанська школа мистецтв Довжанської сільської ради.
Комунальний заклад «Довжанська школа мистецтв» надавала освітньо-культурині послуги 233 учням громади.
Минулого року створено та проведено державну реєстрацію ще одного новоствореного закладу – це Інклюзивно-ресурсний центр Довжанської сільської ради. З 01 січня він розпочав свою роботу, тож усі діти віком від 2 до 18 років зможуть скористатися послугами центру вже цього року.
Облік дітей дошкільного та шкільного віку
Для існування мережі освітніх закладів першочергову роль відіграють учні й вихованці та їх кількість. Враховуючи потреби населеня і формуються освітні заклади на тій чи іншій території.
Відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської сільської ради, педагогічними колективами закладів освіти проводиться робота щодо забезпечення прав громадян на здобуття дошкільної, повної загальної середньої освіти відповідно до законодавства.
Щорічно здійснюється робота по обліку дітей територіальної громади дошкільного та шкільного віку. За результатами обліку станом на 31 грудня 2022 року у громаді проживає:
- 1061 дитина від 0 до 6 років
- 2707 дітей віком від 6 до 18 років.
Із цієї кількості 2184 є учнями закладів загальної середньої освіти та 410 відвідували заклади дошкільної освіти.
Серед цих дітей 41 із особливими освітніми потребами:
- 28 учнів навчаються в інклюзивних класах.
- 13 учнів навчаються за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж).
Державна підсумкова атестація. Зовнішнє незалежне оцінювання
У 2021/2022 навчальний рік 2214 дітей закінчили навчання у певних класах та успішно були переведені до наступних та випущенні із закладів освіти, отримавши документ відповідного зразка.
Державна підсумкова атестація в 2021/2022 навчальному році у закладах загальної середньої освіти не проводилась у зв’язку з впровадженням воєнного стану в Україні.
Випускники 11 класів 2022 року вперше проходили національний мультипредметний тест, що складався із трьох блоків: українська мова, математика та історія України.
Проходження національного мультипредметного тесту підтвердив та пройшов 41 випускник, що складає 33% від загальної кількості. Двоє з них набрали найвищий бал з математики - 200, за що були нагороджені Довжанською сільською радою грошовою премією в розмірі 25 тис.грн в рамках Програми розвитку освіти. Це випускник Довжанського ЗЗСО І-ІІІ ст – Лендєл Михайло та випускниця Приборжавського ЗЗСО І-ІІІ ст. - Пупена Надія.
За результатами семестрового та річного оцінювання у 2022 році свідоцтво про здобуття базової середньої освіти одержали - 187 учнів закладів освіти Довжанської громади, з них 13 учнів одержали свідоцтва з відзнакою. Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 121 учень. З них золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» нагороджено 6 учнів, срібною медаллю «За досягнення у навчанні»- 1 учень.
Участь у конкурсах
У зв’язку з запровадженням воєнного стану багато запланованих олімпіад, конкурсів, змагань було скасовано або проведено в онлайн форматі, враховуючи безпекову ситуацію та можливості організації заходу. Та все таки і за таких умов у 2022 році наші учні та їх наставники взяли участь у таких заходах:
1. До Дня захисників і захисниць України, на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» пройшов обласний фестиваль-конкурс творчої молоді Закарпаття «Об’єднані надією». Участь у цьому фестивалі прийняли учні Приборжавського та Липецькополянського ліцеї. Маємо такі результати:
- у номінації «Декоративно-прикладне, образотворче мистецтво» дипломом І ступеня серед учасників середньої вікової групи нагороджено ученицю Приборжавського ліцею Фанта Нелю (керівник Ісак І.І.), дипломом ІІІ ступеня у молодшій віковій категорії нагороджено двох учениць Липецькополянського ліцею Попович Ангеліну та Дулю Катерину (керівник Попович Н.С.).
- номінації «Театральне мистецтво» серед учасників старшої вікової категорії дипломом ІІ ступеня нагороджена Ілик Соломія, учениця Липецькополянського ліцею (керівник Химишинець О.Ю.).
2. ІІІ етапі обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія і сьогодення».:
- у номінації «Малюнок», робота учня Сухівської гімназії імені Дмитра Креміня Довжанської сільської ради, Ребрея Олега зайняла ІІІ місце! Переможця нагороджено дипломом ІІІ ступеня департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації та грошовою премією у розмірі 2 тисячі гривень!
3. Учні Сухівської гімназії взяли участь у Всеукраїнському дитячому екологічному конкурсі "Рятуймо природу в дні війни". Роботи наших учнів були відібрані для виставки у японському місті Мацумото, яка розпочалася 15 січня 2023 р.
4. Форум лідерів учнівського самоврядування «Нове покоління». Від Довжанської громади учнівську спільноту на цьому заході представляли Олександра Сливка та Владислав Ловга , які навчаються у Довжанському ліцеї. Владислав Ловга обраний віце-президентом «Нового покоління»!
5. Обласний конкурс коломийок «Співаночки мої милі» - диплом І ступеня фольклорний колектив «Верховиночка » Довжанської школи мистецтв (керівник Косик Т.В.), диплом ІІІ ступеня гурт «Незабутка» Центру культури та дозвілля Довжанської сільської ради.
Кадрове забезпечення
Заклади освіти та культури в основному забезпечені кваліфікованими працівниками.
Керівний склад закладів загальної середньої освіти складають директори – 6, заступників директорів із навчально-виховної та виховної роботи – 11.
У 6 закладах освіти Довжанської громади працює 263 педагогічні працівники. Пенсіонерів серед керівників закладів освіти – 1, а педагогічних працівників-пенсіонерів, які переведені на строкові трудові договори – 9.
За педагогічним стажем у закладах загальної середньої освіти працюють:
від 20 років і більше років – 125 педагогів – 47,5%;
від 10 до 20 років – 59 педагогів, що складає 22,4%;
від до 10 років – 47 педагогів, що складає 17,9%;
До 3 років – 31 педагог, що складає 11,8%.
Вимогою законодавства у сфері освіти є періодична атестація – раз на п’ять років, а нове законодавство передбачає і сертифікацію вчителів, яка наразі є тільки за бажанням вчителів, і успішне проходження якої дає право на 20% підвищення окладу. Сертифікація відбувається раз на три роки.
Атестаційною комісією ІІ рівня у 2022 році проатестовано 25 вчителів з такими результатами:
- 20 педагогів закладів освіти на підтвердження раніше присвоєної вищої кваліфікаційної категорії та педагогічних звань;
- 1 учитель – на присвоєння педагогічного звання «старший учитель»;
- 4 учителів – на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».
Атестація педагогічних працівників пройшла у відповідності до Положення про атестацію, апеляційних заяв не поступало.
На сьогоднішній день якісний склад педагогічних працівників громади за категоріями та педагогічними званнями такий:
Спеціаліст вищої категорії – 101 педагог;
Спеціаліст першої категорії – 52 педагоги;
Спеціаліст другої категорії – 31;
Спеціаліст – 59 педагогів;
Молодший спеціаліст – 16.
учителів із званням «Учитель-методист»- 7;
учителів із званням «Старший учитель» - 50.
Сертифікація вчителів - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи та є добровільною.
У 2022 році відбулася чергова сертифікація вчителів початкових класів.
Успішно пройшли сертифікацію вчителька початкових класів Довжанського ліцею - Рошкович Андріана Андріївна та вчителька початкових класів Липецькополянського ліцею Габорець Світлана Степанівна, отримавши відповідний сертифікат.
У громаді функціонує 5 закладів дошкільної освіти.
У закладах дошкільної освіти працює: 5 директорів, 58 педагогічних працівників та 82 обслуговуючого персоналу. Із загальної кількості працівників – 17 пенсіонерів.
Із метою підвищення кваліфікації впродовж 2022 року педагогічні працівники закладів дошкільної освіти пройшли курсову перепідготовку за дистанційною формою навчання.
Завдяки проведеній реорганізації клубних закладів у Довжанській громаді створено комунальний заклад Центр культури та дозвілля, де працює 5 працівників. Із них 1 має вищу освіту, а 5 – середню-спеціальну.
У Довжанській публічній бібліотеці, працює 4 працівників (2 мають вищу освіту, 2 – середню-спеціальну).
У минулому році реорганізовано шляхом злиття школи мистецтв. Створено комунальний заклад Довжанська школа мистецтв, де працює 23 педагогічні працівники та 3 працівники техперсоналу. Із педагогічних працівників 21 мають вищу освіту.
Культурно-просвітницька та фізкультурно-оздоровча робота
Серед напрямків виховної роботи, на сьогодні, найбільш актуальними є національно-патріотичне, громадянське виховання як основоположні, що відповідають нагальним вимогам і викликам сучасності, закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.
У школах громади працює 105 класних керівників та 6 педагогів- організаторів.
Закладами освіти проводилися спільні виховні заходи для дітей і батьків. З метою профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх здійснюється щоденний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, проводяться зустрічі із представниками соціальної служби, поліцейським офіцером громади та Інспектором з ювенальної превенції Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції
Упродовж 2022 року проводилися заходи щодо позаурочної зайнятості учнів з метою запобігання бездоглядності та правопорушень учнів. У позакласний час на базах шкіл працюють 53 гуртки і відвідує їх 858 учнів. Найбільша кількість гуртків художньо-естетичного циклу-10, у яких займається 153 дітей; 9 гуртків військово-патріотичного напрямку, займається у них-151 учень; 8 гуртків фізкультурно-спортивного напрямку, кількість дітей у них-147; 5-туристсько-краєзнавчого, кількість дітей-80, 2 гуртки еколого натуралістичного спрямування, дітей 33, та інші гуртки.
Всього гуртковою роботою охоплено 40 % дітей від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти.
Підсиленням в залученні дітей до позашкільної роботи стало відкриття Центру культури та дозвілля на базі якого працюють гуртки : творча майстерня, театральна студія, літературно-творча студія, фольклорний гурток.
Фізичне виховання та фізкультурно - оздоровча робота за місцем навчання в громаді проводиться в 6 закладах освіти, в яких навчається 2210 учнів. У школах громади працює 9 вчителів фізкультури: 6 - з них мають вищу педагогічну освіту, що становить 66% від загальної кількості вчителів фізкультури.
З урахуванням обставин зумовлених воєнним станом в Україні та відповідних урядових рішень протягом 2022 року заплановані спортивні заходи серед здобувачів освіти та молоді були скасовані.
Молодіжна рада
У 2022 році, 15 грудня, створено Молодіжну раду при Довжанській сільській раді. Цей консультативно-дорадчий орган утворений для залучення молоді до розв’язання та реалізації молодіжної політики, сприяння розвитку молодіжного руху в громаді, активізації громадської позиції, налагодження ефективної взаємодії між молоддю та органами місцевого самоврядування. Обрано голову Молодіжної ради - Олександру Леньо, заступника голови - Дениса Оріхана та секретаря - Владислава Ловгу .
До складу ради увійшли представники закладів загальної середньої освіти (як педагоги, так і учні), студенти вищих навчальних закладів, учасники громадських організацій, що провадять діяльність у сфері молодіжної політики та просто небайдужі, активні жителі громади.
Матеріально-технічне забезпечення
Довжанською сільською радою , відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської сільської ради спільно із керівниками закладів значна увага приділялася покращенню матеріально-технічної бази закладів освіти, культури. Так за кошти місцевого бюджету здійснено ряд заходів.
Броньківський ліцей Всього: 177951,01 грн
- Облаштування системи резервного живлення в котельні – 16240,80
- Пожедний щит з перекидним ящиком – 14250,00 грн
- Шкільні дошки – 5900,00 грн
- Крейда – 2559.40 гррн
- Папір офісний – 17659.10 грн
- Шкільна документація – 2927,10 грн
- Меблі ( столи із стільцями) – 49800,00
- Насос циркуляційний – 19540,00 грн
- Медикаменти – 1371,96 грн
- Облаштування укриттів – 50451,00 грн
- Принтер – 9342,00 грн
Довжанський ліцей Всього : 572233,38 грн
- Облаштування с-ми резервного живлення в котельні – 16240,80 грн
- Пожедний щит з перекидним ящиком – 14250,00 грн
- Облаштування укриттів – 80404,00 грн
- Буд.матеріали – 35260,00 грн
- Крейда – 4714,20 грн
- Папір офісний – 8040,00 грн
- Шкільна документація – 8112,60 грн
- Медикаменти – 1986,78 грн
- Придбання поліетиленової продукції -6400,00 грн
- Миючі і дезінфікуючі засоби – 17500,00 грн
- Ремонт фасаду – 369983,00 грн
- Принтер – 9342,00 грн
Липецькополянський ліцей Всього : 450961,36 грн
- Облаштування системи резервного живлення в котельні – 16240,80 грн
- Шкільні дошки – 5900,00 грн
- Медикаменти – 1938,66 грн
- Меблі ( столи із стільцями)– 120050,00 грн
- Поточ.ремонт тепломережі – 129340,00 грн
- Крейда – 3142,80 грн
- Папір офісний – 6392,50 грн
- Шкільна документація – 6234,60 грн
- Радіатори – 124016,00 грн
- Склопакети, металеві вікна – 28364,00
- Принтер – 9342,00 грн
Приборжавський ліцей Всього : 157770,13 грн
- Облаштування системи резервного живлення в котельні – 16240,80 грн
- Пожедний щит з перекидним ящиком – 7125,00 грн
- Шкільні дошки – 5900,00 грн
- Насос циркуляційний – 19540,00 грн
- Крейда – 3142,80 грн
- Папір офісний – 7226,25 грн
- Шкільна документація – 5122,50 грн
- Медикаменти – 1986,78 грн
- Миючі і дезінфікуючі засоби – 5284,00 грн
- Канцелярські товари – 6610,00 гр
- Меблі (столи із стільцями) - 70250,00 грн
- Принтер – 9342,00 грн
Довжанська гімназія Всього: 376066,52грн + 403502,40 ( ремонту даху).
- Облаштування укриттів – 44867,00 грн
- Облаштування системи резервного живлення – 32153,00 грн
- Насос циркуляційний – 19540 грн
- Котел «Рівнотерм» - 27930,00 грн
- Меблі – 120050,00 грн(59010+49800)
- Пожежний щит з перекидним ящиком – 7125,00 грн
- Системні блоки – 99936,00 грн
- Шкільні дошки – 5900,00 грн
- Крейда – 1571,40 грн
- Папір офісний – 4745,00 грн
- Шкільна документація – 1557 грн
- Медикаменти – 1350,12 грн
- Принтер – 9342,00 грн
- 403502,40грн – кап.ремонт даху (спецфонд)
Сухівська гімназія ім. Д.Креміня Всього : 301803,49 грн
- Пожежний щит з перекидним ящиком – 7125,00 грн
- Облаштування укриттів – 27039,00 грн
- Облаштування системи резервного живлення в котельні – 16240,80 грн
- Шкільні дошки – 5900,00 грн
- Меблі – 49800,00 грн
- Світильники – 49969,00
- Насос циркуляційний – 19540,00 грн
- Крейда – 1571,40 грн
- Папір офісний – 9875,00 грн
- Шкільна документація – 4044,60 грн
- Медикаменти – 1361,69 грн
- Принтер – 9342,00
- Генератор – 99995 грн
По закладах загальної середньої освіти Всього: 406507.22
1.Програма «Курс»- 25200,00 грн
2.Атрибутика (прапори) -5000,00 грн
3.Послуги з перезарядки вогнегасників – 11550,00 грн
4.Аналіз води – 15939,72 грн
5.Пісок для укриттів – 49807,50 грн(435мішків*114,50)
6.Паливно-мастильні талони - 255960,00грн
7.Вивіз рідких нечистот – 15600,00грн
8.Обстеження димових каналів – 14250,00 грн
9.Перезарядка вогнегасників – 6300,00 грн
10.Ремонт та тех.обслуговування охоронної сигналізації-6900,00 грн
ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Броньківський ЗДО- 412241 грн
Генератор – 75000грн
Експертиза 6302 грн
Продукти харчування з.ф. – 29978 грн
Продукти харчування с.ф. – 109456грн
Вивіз ТПВ - 2150 грн
Послуги (інтернет, аналіз води, проч. димоходів, послуги з охорони) - 14891 грн
Мінвата - 31810 грн
Меблі - 118596 грн
Пожежний щиток - 7125 грн
Миючі засоби - 6450 грн
Господарські товари - 10483 грн
Довжанський ЗДО №1 – 490158.40 грн
Канцтовари-16694,00грн
Миючі засоби-5735,00грн.
Пожежний щиток - 7125,00 грн.
Вікно та двері металопл. –17040,00грн.
Медикаменти - 1896,82грн.
Продукти харчування з.ф. - 64206,58грн.
Продукти харчування с.ф.- 226449,58 грн
Влаштування резервного живлення - 17746,00 грн.
бензин А-95 для генер.- 30000,00грн.
Генератор - 70000,00грн.
Послуги (лаб.досл.пит.води, інтернет, тех.обсл.газоприладів, елект.ключі, соната, ремонт комп.тех, перезарядка вогнегасників, обстеження дим.труб, вивіз рід.нечистот, охор.прим ,вивіз ТПВ) - 33265,42 грн
Довжанський ЗДО №2 – 1071602,06 грн
Канцтовари-2800,00грн.,
Пожежний щиток - 7125,00 грн.,
Насос циркуляційний –19540,00грн.
Медикаменти - 5400,04грн.
Продукти харчування з.ф. - 67714,50грн.
Продукти харчування с.ф. - 39240,50грн.
Ремонт споруд цивільного захисту - 63195,00 грн.,
Встановлення воріт - 99258,00 грн.,
Влаштування резервного живлення - 9071,00 грн.
бензин А-95 для генератора - 40000,00грн.
ремонт приміщення кімнати - 292684,80грн.
ремонт ливневої каналізації – 180920 грн
ремонт санвузла та пральні – 193220 грн
Послуги (лаб.досл.пит.води, інтернет, тех.обсл.газоприл, елект.ключі, соната, ремонт комп.тех, перезарядка вогнегасників, обстеження дим.труб, вивіз рід.нечистот, охор.прим ,вивіз ТПВ) - 51433,22грн
.
Приборжавський ЗДО 914580,26 грн
Меблі дитячі - 139940 грн
Двері - 32100 грн.
лед світильники -13568,00грн.,
інвентар – 884грн
канцтовари – 7385грн
мішки мусорні - 4440 грн
відро-туалет для бомбосховища – 1100 грн
ліхтарі - 1180 грн
миючі засоби – 7630 грн
ремонт ясельної кімнати - 147663,80 грн
насос циркуляційний – 19540 грн
пожежний щит- 7125 грн
бензин- 31200грн
продукти - 9669,00
облаштування бомбосховища – 35652грн
облаштування системи резервного живлення - 9127грн
бензин - 15600грн
медикаменти - 1233,64
генератор - 90000грн
радіатори – 100000грн
поточний ремонт системи опалення - 172288 грн
поточний ремонт системи водопроводу - 16613 грн
поточний ремонт зовн.каналізації - 123028 грн
Послуги (ПЗ Соната, очистка димохода, вивіз нечистот, заправка картріджа, обслуговування газ.обладнання підключення та абон.плата за інтернет,заправка вогнегасника,лабор.дослідження води, ремонт комп’ютера, оплата за охоронну сигнал., вивіз ТПВ) 53613.82грн
Сухівський ЗДО - 427633.81
Генератор – 65000грн
Меблі (столики, письмовістоли, шафи дит.) – 79765 грн
Пожежний щиток – 7125 грн
Канцтовари – 5726 грн
Миючі засоби – 2964 грн
Мінвата – 49200грн
Двері – 79900 грн
Медикаменти – 1100 грн
Продукти харчування з.ф. – 31999 грн
Продукти харчування с.ф. – 85417.09 грн
Послуги ( чистка димоходів, інтернет, вивіз ТПВ, викачка септиків, програмне забезпечення, аналіз води, заправкавогнегасників тощо) – 19437,72 грн.
ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ
Довжанська школа мистецтв - 76205 грн
Заміна вікон – 58500 грн
Резервне живлення – 17705 грн
Центр культури та дозвілля – 243511 грн
Заміна склопакетів( Л.Поляна) – 2465 грн
Ремонт фасаду ( с.Довге) – 191346 грн
Кондиціонер(с.Довге) – 49700 грн.
Публічна бібліотека Всього: 3080,00 грн
1.Канцтовари – 3080,00 грн
За 2022 рік службою у справах дітей було взято на первинний облік та надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування одній дитині з Довжанської ТГ, яку влаштовано під опіку родичів і котрій, згодом, змінено статус на дитину-сироту.
Також взято на облік 2 дітей-сиріт, котрі прибули з інших територій, але фактично проживають на території Довжанської сільської ради.
У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків, 5 дітей з двох сімей нашої громади, що опинилися у складних життєвих обставинах і перебувають на обліку служби, було влаштовано до обласного притулку для дітей, 2 влаштовано до Закарпатського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.
За клопотання служби, одну з цих мам було притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків. Також подані 2 позови до суду про відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав.
Разом з тим, протягом минулого року було проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Довжанської сільської ради на яких розглядалися питання правового та соціального захисту дітей, зокрема:
- про доцільність позбавлення батьківських прав - 4,
- визначення місця проживання дитини - 2,
- визначення порядку участі у вихованні дитини – 2,
- визначення місця проживання дитини – 3,
- надання дозволу на вчинення дарування -2,
- надання статусу дитини позбавленої батьківського піклування,
- дитини – сироти – 2,
- доцільність відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав – 2,
- заслуховувалися батьки з приводу неналежного виконання батьківських обов’язків - 4,
- затверджувалися індивідуальні плани соціального захисту 9 -тьом дітям.
Протягом 2022 року Службою у справах дітей було проведено 9 засідань міждисциплінарної команди виконавчого комітету Довжанської сільської ради під час яких було складено 4, переглянуто та відкореговано 9 індивідуальних планів соціального захисту дітей, що перебуваю ть на обліку служби.
Службою у справах дітей Довжанської сільської ради разом з інспектором сектору ювенальної превенції Іршавського відділу поліції, проведено профілактичну бесіду стосовно проявів булінгу в 6-х, 7-х класах Довжанського ліцєю. А також, і з залученням поліцейського офіцера громади та фахівця з соціальної роботи періодично проводилися рейди « Діти вулиці», профілактичні обстеження сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах та сімей де батьки не в повній мірі прикладають зусилля для виконання своїх батьківських обов’язків. За результатами обстежень та рейдів складено 59 актів та проведено бесіди з батьками.
Починаючи з березня 2022 року, служба у справах дітей проводила консультативну роботу по влаштуванню та реєстрації внутрішньо-переміщених осіб серед котрих було 8 дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування з супроводжуючими особами. Було надано 3 інформативні довідки підтверджуючі родинні зв’язки. Надавалися різного виду допомоги, консультування супроводжуючим особам і допомога в оформленні документів на виїзд за межі України благодійній організації « Благодійний фонд «Серце до серця», в котрому теж перебували статусні діти.
Загалом за сприяння служби, органом опіки та піклування видано 7 погоджень для виїзду за кордон дітей з супроводжуючими особами. Службою вівся і продовжується вестися контроль за переміщенням статусних дітей з числа ВПО, а також постановки їх на консульський облік при влаштуванні в інших країнах. Працівники також брали участь в різних видах міроприємств, стосовно дозвілля ВПО та сприянні в наданні гуманітарної допомоги, проведення різного роду консультацій.
Відділом архітектури та містобудування Довжанської сільської ради за звітній період надано 31 адміністративну послугу, з яких:
- накази про присвоєння, зміну, коригування поштової адреси об’єктів нерухомості та нового будівництва – 20;
- будівельні паспорти індивідуального будівництва та реконструкції житлових будівель та споруд – 4;
- містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок – 3;
- видача викопіювання з містобудівної документації до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 4.
Робота відділу у 2022 році була направлена на виконання заходів реалізації комплексної Програми Довжанської територіальної громади з регулювання містобудівної діяльності та розвитку інформаційної системи містобудівного кадастру на 2021-2023 роки, а саме: проводився збір вихідних та анкетних даних для розробки генеральних планів населених пунктів.
Відповідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» проведено перейменування вулиць Довжанської ТГ, що містять російські або радянські назви та назви яких пов’язані з російськими діячами. Проведено демонтаж радянських символів (радянської зірки) на меморіалах Другої світової війни в селах громади.
Проведена робота по уточненню назв вулиць Довжанської громади та внесено зміни в ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України.
Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» відділом виконано аналітичний звіт містобудівного моніторингу території, на які виготовлено містобудівну документацію, а саме генеральні плани населених пунктів.
Відділ забезпечує в установленому порядку своєчасний розгляд заяв, звернень і скарг громадян, інших суб'єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції та вживає відповідних заходів.
Протягом 2022 року відділом приймалася активна участь у онлайн-форумах, семінарах та навчаннях з питань законодавства у сфері містобудування та архітектури, управління земельними ресурсами, регіонального розвитку та охорони довкілля.
У зв`язку зі змінами, які відбулися у житті держави дуже актуальною стала робота відділу цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи, яка багато в чому зводилася до виконання розпоряджень першого відділу Хустського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Разом з тим, проводилася робота з цивільного захисту громади. Придбано і встановлено 14 щитів пожежної безпеки у всіх освітніх закладах нашої громади. Оновлено і обладнано 8 укриттів захисних споруд цивільного захисту.
Наша громада отримала 8 тисяч масок дла захисту у випадку виникнення радіаційної небезпеки, які пропорційно розподілені по всіх населених пунктах нашої громади.
У другому півріччі було отримано і роздано 100 вогнегасників у всі освітні заклади Довжанської територіальної громади.
У всіх комунальних закладах нашої громади було проведено тренувальні навчання по цивільному захисту.
Восени минулого року, після системних обстрілів об’єктів енергосистеми, нами було облаштовано 6 «Пунктів незламності», де всі охочі можуть підзарядити гаджети, користуватися інтернетом, зігрітися, випити гарячі напої.
Вжито заходів до недопущення розмивання захисних дамб і підтоплення доріг, проведено обстеження водопровідно-каналізаційного господарства соціальних об`єктів громади. Також здійснено обстеження захисних споруд цивільного захисту Довжанської сільської ради.
Розроблено План евакуації населення Довжанської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації
Підготовлено Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Довжанської ТГ.
Проводиться цілеспрямована роз`яснювальна робота з населенням щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки в побуті та виробництві.
У галузі військового обліку проводиться звірка військовозобов`язаних солдат, сержантів, офіцерів запасу та призовників, які придатні для проходження військової служби. Приписано до призовної дільниці 78 юнаків з Довжанської ТГ.
До відділу земельних відносин та екології з 1 січня по 31 грудня 2022 року поступило – 106 заяв, з них:
- 31 заява про затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд;
- 20 заяв про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
- 24 заяви про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність;
- 8 заяв про виділення земельної частки паю в натурі ( на місцевості);
- 2 заяви про надання дозволу на проведення експертно грошової оцінки земельних ділянок призначених для продажу;
- 1 заява про надання в оренду земельної ділянки строком на 1 рік;
- 3 заяви щодо надання дозволу на зміну конфігурації земельної ділянки без зміни площі.
Рішенням сесії сільської ради затверджено 3 звіти про експертно грошову оцінку земельних ділянок що намічені для продажу.
З виїздом на місце розглянуто – 16 заяв.
Варто зауважити, що у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого по 19 жовтня 2022 року законодавчо було заборонено сільським радам надавати дозволи та передавати у власність земельні ділянки.
Також протягом 2022 року укладено 10 договорів оренди на земельні ділянки комунальної власності та 54 додаткові угоди про зміну орендної плати до діючих договорів оренди земельних ділянок.
Сільською радою затверджено два проекти землеустрою щодо встановлення зміни меж населених пунктів с. Бронька, с. Суха, а також проведено нову нормативно грошову оцінку, яка вступить і дію 01 січня 2024 року.
Виготовлено 4 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у комунальну власність.
Всі заяви та земельні питання, що виносилися на засідання сесії, розглядалися на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, енергозбереження, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.
Підсумовуючи, хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних, культурних, комунальних установ та закладів, підприємцям, аграріям, депутатам, працівникам сільської ради та виконавчого комітету за роботу в цей непростий для всіх нас час. Особлива подяка кожному, хто підримує, дає поради, вносить пропозиції та бере активну участь в житті громади.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Дякую за увагу!
Сільський голова Віктор СИМКАНИЧ