Довжанська селищна територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Програми сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки

Дата: 13.01.2026 14:12
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

ДОВЖАНСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

36 СЕСІЯ  8 СКЛИКАННЯ

(друге засідання)

 

                                                Р І Ш Е Н Н Я   №  1967        

 

 

від 23.12. 2025 року                                                                              с-ще. Довге

 

Про затвердження Програми

сімейної, ґендерної політики,

запобігання та протидії домашньому насильству,

протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки

 

        Відповідно до статей п.20 ч.4    ст. 42  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», від 20 вересня 2011 року № 3739-VI «Про протидію торгівлі людьми», від 8 вересня 2005 року №2866-ІV «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», указів Президента України від 26 липня 2005 року №1135/2005 «Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», від 21 вересня 2020 року № 398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», постанов Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 22 серпня 2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», від 22 серпня 2018 року № 655 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 18 січня 2012 року № 29 «Про національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми», від 23 травня 2012 року № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», від 25 липня 2012 року № 660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми», від 22 серпня 2012 року № 783 «Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», з метою реалізації державної сімейної і ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, реалізації заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, протидії  торгівлі людьми,  селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки (далі – Програма), що додається.

2.Фінансовому відділу Довжанської селищної ради, виходячи з можливостей бюджету, забезпечити фінансування видатків на виконання заходів Програми.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію    селищної ради з гуманітарних питань

 

 Селищний голова                                                       Віктор СИМКАНИЧ

 

Додаток  

до рішення  Довжанської селищної ради 

від 23.12.2025 р. № 1967

 ПРОГРАМА

сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки

І. Загальні положення

       Програму сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до законів України від 9 квітня 1999 року № 586-XIV  „Про місцеві державні адміністрації”, від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, від 20 вересня 2011 року № 3739-VI „Про протидію торгівлі людьми”, від 8 вересня 2005 року №2866-ІV „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, указів Президента України від 26 липня 2005 року №1135/2005 „Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, від 21 вересня 2020 року № 398/2020 „Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”, постанов Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 654 „Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”, від 22 серпня 2018 року № 658 „Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”, від 22 серпня 2018 року № 655 „Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”, від 18 січня 2012 року № 29 „Про національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми”, від 23 травня 2012 року № 417 „Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми”, від 25 липня 2012 року № 660 „Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми”, від 22 серпня 2012 року № 783 „Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми”,  з метою забезпечення реалізації державної сімейної, ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності; підтримку сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повновартісної участі у розбудові громадянського суспільства, запобігання, протидія такого негативного явища у суспільстві як насильство у всіх його проявах, зокрема, домашнє насильство та його подолання, запобігання торгівлі людьми і захисті прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Паспорт Програми наведено у додатку 1 до Програми.

ІІ. Визначення проблемних питань,

на розв’язання яких спрямовано Програму

      Однією з найбільш гострих проблем як загалом в Україні є домашнє насильство, як по відношенню до жінок та дітей, так і по відношенню до чоловіків.   Щороку від насильства в Україні страждає близько 100 тис. осіб (90 відсотків з яких - жінки).

      Домашнє насильство є однією з найгостріших соціальних проблем, від якої страждають як жінки, так і чоловіки. Найбільш вразливими є жінки та діти. До групи підвищеного ризику потрапляння в ситуацію насильства належать особи з інвалідністю, люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи, жінки із сільської місцевості. Насильство негативно впливає як на фізичне, так і на психічне здоров’я постраждалих осіб і може призвести до інвалідності чи летальних випадків унаслідок отримання тяжких тілесних ушкоджень, не сумісних із життям, вчинення суїциду. У 95 відсотках випадків розлучень сімейних пар причиною є домашнє насильство. Постраждалі від домашнього насильства (переважно жінки) не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень соціального сирітства.

     Насильство щодо жінок і дівчат негативно впливає на їх репродуктивне здоров’я, внаслідок чого знижується рівень народжуваності та збільшується кількість новонароджених дітей з вадами здоров’я.

    З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на території України  зросла кількість повідомлень про вчинення  домашнього насильства та насильства за ознакою статі, вчиненого учасниками бойових дій із посттравматичним стресовим розладом та військовослужбовцями які знаходяться у відпустці. Виникають загрози насильства щодо чоловіків, які отримали інвалідність у зв’язку з каліцтвом, якого вони зазнали під час бойових дій.

      Статистика щодо постраждалих осіб від домашнього насильства є досить оперативною, оскільки досить часто ми стикаємося з тим, що насправді багато людей за допомогою просто не звертаються через сором. Домашнє насильство ж негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема на репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення народження дітей з вадами здоров’я. Постраждалі особи не можуть належним чином виконувати свої професійні обов’язки, внаслідок чого зростає кількість травмувань на робочому місті та кількість «лікарняних», фінансування яких покривається з бюджету. Відсутня правова обізнаність громадян щодо проявів ґендерної дискримінації в різних сферах, система реагування на факти дискримінації за ознакою статі, особливо на місцевому рівні, є недосконалою. Актуальною проблемою та суттєвою загрозою для мешканців Закарпатської області є і торгівля людьми. Незважаючи на те, що на сьогодні неможливо оцінити кількість постраждалих в області через запровадження воєнного стану на території України, громадські об’єднання наводять статистику щодо кількості таких постраждалих осіб. Ефективна державна політика у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, попередження торгівлі людьми, забезпечення ґендерної рівності є одним з найважливіших інструментів розвитку області, зростання добробуту її громадян та вдосконалення суспільних відносин. Програма сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки – це комплекс заходів, спрямованих на створення ефективного механізму партнерства та взаємодії між органами виконавчої влади та громадськими організаціями, вдосконалення механізму взаємодії суб’єктів, які реалізують заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, посилення координації роботи з виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

ІІІ. Визначення мети Програми

      Метою Програми є реалізація державної сімейної, ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності; підтримку сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повновартісної участі у розбудові громадянського суспільства, запобігання, протидія такого негативного явища у суспільстві як насильство у всіх його проявах, зокрема, домашнє насильство та його подолання, запобігання торгівлі людьми і захисті прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги. 

3. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем

      Підтримка родин військовослужбовців, сімей з дітьми, у тому числі сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, вирішення питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення ґендерної рівності та попередження торгівлі людьми визначить стратегічні пріоритети розвитку сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Довжанської сільської ради, започатковує організаційні шляхи її реалізації та обґрунтовує ресурсні потреби. Реалізація Програми дозволить запровадити ефективний механізм партнерства та взаємодії між органами влади та громадськими організаціями, вдосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству, підвищення рівня інформованості населення щодо форм і проявів домашнього насильства, його причин і наслідків та необхідні дії осіб; ефективне реагування на факти домашнього насильства через впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які реалізують заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству; надання допомоги та захисту особам, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та корекція їхньої поведінки. Реалізація Програми також передбачає залучення представників громадськості до участі у реалізації прав і задоволенні потреб різних верств населення.

     Напрями діяльності та заходи з реалізації  Програми сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки додаються згідно додатку 2 до Програми.

 4. Фінансове забезпечення

     Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті, та інших джерел, не заборонених законодавством.

     Фактичний обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проекту бюджету на відповідний рік з урахуванням його реальних можливостей.

5. Очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності

     Виконання заходів Програми забезпечить:

  • підвищення рівня обізнаності населення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, руйнації негативних стереотипів та формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі сімейних відносин;
  • підвищення рівня професійної компетенції працівників установ  щодо запобігання та протидії домашньому насильству;
  •  створення дієвих механізмів допомоги та захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства;
  • посилення відповідальності суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  • надання вчасної допомоги особам, потерпілим від домашнього насильства шляхом повноцінного функціонування спеціалізованих служб підтримки;
  • усунення негативних явищ у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • організацію роботи з особами, які вчинили домашнє насильство;
  • зменшення кількості злочинів, пов’язаних з домашнім насильством;
  • підвищення іміджу сім’ї;
  • участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства;
  • попередження та протидію дискримінації за ознакою статі у всіх сферах суспільного життя;
  • забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;
  • участь жінок у миротворчих процесах,
  • забезпечення захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту;
  • зменшення ґендерно зумовленого насильства;
  • подоланий або зменшений вплив ґендерних стереотипів на життя жінок та чоловіків;
  • представництво та лідерство жінок на місцевому рівні;
  • формування гідних робочих умов для чоловіків і жінок, враховуючи нерівний розподіл побутових обов'язків і обов’язків по догляду за дітьми;
  • викорінення дискримінаційної культури, установок і стереотипів у робочій сфері, а також впровадженню ґендерних норм у робочих стандартах;
  • розширення економічних прав і можливостей жінок;
  • змога обстоювати свої права й звертатися до відповідних органів щодо відшкодування завданої шкоди, зокрема у випадках дискримінації чи ґендерно-обумовленого насильства;
  • поліпшення взаємодії з неурядовими організаціями, результативності їх роботи;
  • підвищення рівня роботи у сфері протидії торгівлі людьми;
  • запобігання торгівлі людьми, її первинна профілактика;
  • захист та допомога постраждалим від торгівлі людьми.

6. Аналіз впливу заходів Програми на соціально-економічне становище різних категорій жінок і чоловіків та забезпечення гендерної рівності

Реалізація Програми матиме позитивний соціально-економічний вплив на становище жінок і чоловіків у громаді, сприятиме забезпеченню рівних прав та можливостей, а також зниженню рівня насильства за ознакою статі.

Домашнє насильство та насильство за ознакою статі є не лише порушенням прав людини, а й чинником, який негативно впливає на економічний розвиток громади, соціальну стабільність, психологічне здоров’я та трудову активність постраждалих осіб. Жінки переважно становлять більшість серед осіб, які зазнають насильства, тоді як чоловіки частіше є серед кривдників, проте також можуть бути потерпілими, особливо в умовах стресових ситуацій, пов’язаних із війною чи втратою роботи.

Впровадження заходів Програми сприятиме:

  • підвищенню рівня обізнаності жінок і чоловіків про свої права та механізми захисту від насильства;
  • розвитку системи надання соціальних, правових і психологічних послуг постраждалим особам, незалежно від статі, віку чи соціального статусу;
  • формуванню гендерно чутливого середовища у закладах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, поліції та органах місцевого самоврядування;
  • покращенню економічного становища жінок, які постраждали від насильства, через доступ до підтримки, професійного навчання, працевлаштування та програм реінтеграції;
  • зменшенню гендерних стереотипів і формуванню культури ненасильницької поведінки серед молоді;
  • зміцненню інституційної спроможності громади реагувати на випадки насильства та координувати дії всіх суб’єктів взаємодії.

Очікувані результати реалізації Програми:

  • зниження кількості випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  • підвищення рівня довіри населення до місцевих органів влади та соціальних служб;
  • забезпечення доступності послуг для жінок і чоловіків у рівній мірі;
  • створення безпечного середовища для дітей, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення.

Таким чином, реалізація Програми сприятиме досягненню цілей державної гендерної політики, виконанню Національної стратегії у сфері прав людини, Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року, а також Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

6. Механізм реалізації Програми та контроль за її виконанням

    Забезпечення виконання завдань Програми передбачається шляхом виконання заходів, підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування  з питань домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

    Координацію діяльності щодо виконання основних заходів Програми забезпечує заступник селищного голови.

Додаток 1

до Програми

ПАСПОРТ

Програми сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки

 

1.

Розробник Програми

Довжанська селищна рада

2.

Відповідальний виконавець Програми

Довжанська селищна рада

3.

Учасники Програми

Фінансовий відділ Довжанської селищної ради, Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради; відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської селищної ради; Служба у справах дітей Довжанської селищної ради; Довжанський центр первинної медичної допомоги

4.

Термін реалізації Програми

2026-2028 роки

5.

Перелік бюджетів, які приймають участь у виконанні Програми

Селищний  бюджет, державний бюджет, інші джерела не заборонені законодавством України

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми - всього,

     330,50 тис.грн.

7.

у тому числі:

 

 

кошти місцевого бюджету           

    330,50 тис. грн.

 

кошти з інших джерел, не заборонених  законодавством

   -

 

Додаток 2

до Програми

 

Напрями діяльності та заходи з реалізації

Програми сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству,

протидії торгівлі людьми на 2026 -2028 роки

 

з/п

Пріоритетні напрями та заходи

Термін виконання

Відповідальні виконавці

Джерела фінансу-вання

Орієнтовні обсяги фінансування (тис.грн.)

2026 рік

2027 рік

 

 

2028 рік

Очікувані результати

1

2

3

4

5

9

10

11

12

  1. Сімейна політика

1.1 Охорона здоров’я сім’ї та дітей

1.1.1

Забезпечення проведення у навчальних закладах роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді з питань формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя

2026-2028 роки

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської селищної ради,

Довжанський центр первинної медичної допомоги

Не потребує фінансування

-

-

 

 

-

 

 

Формування у дитячого населення засад здорового способу життя

1.2.Сприяння життєдіяльності сім’ї та її підтримка

1.2.1.

Ведення банку даних багатодітних сімей з висвітленням проблемних питань кожної сім’ї та їх вирішення

Постійно

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

 Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Не потребує фінан

-

-

 

Обстеження матеріально-побутових умов багатодітних сімей з метою надання їм соціальної допомоги

1.2.3

Забезпечення бланками посвідчень батьків та дітей із багатодітних сімей громади для отримання пільг.

2026-2028 роки

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет

22,5

-

25,0

Забезпечення отримання пільг багатодітними сім’ями

1.2.4

Організація та проведення урочистих заходів з нагоди вручення посвідчень та нагрудних знаків “Мати-героїня” багатодітним жінкам громади з врученням їм подарунків

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет

5,0

8,0

10,0

Пропаганда національних духовних цінностей

1.2.5

Проведення свят та урочистих заходів з нагоди відзначення  Дня Святого Миколая  та Різдвяних свят із врученням подарунків дітям з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітям сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з інвалідністю, дітям ВПО

Щороку

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської селищної ради, 

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

 Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет, інші джерела не заборонені законодавством України

50,00

60,00

 

 

70,00

Пропаганда національних духовних цінностей

 

Разом за розділом 1

 

 

Місцевий бюджет

77,5

68,0

105,0

 

2.Запобігання сімейному неблагополуччю та організація надання допомоги сім’ям та дітям,  які опинилися у складних життєвих обставинах

2.1.

 

 

Підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства; розуміння суспільством природи домашнього насильства, його непропорційного впливу на жінок і чоловіків, зокрема на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, осіб похилого віку

Постійно

Відділ соціального захисту населення Довжанської сільської ради

Не потребує інформування

-

-

 

 

 

-

Підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього, права, заходи та соціальні послуги, які надають різні суб’єкти, хто може ними скористатися, та як ними скористатися; про відповідальність кривдників

2.2.

Проведення  інформаційно-просвітницьких кампаній з питань запобігання та протидії домашньому насильству  у межах Міжнародної акції «16 днів протидії насильству в сім’ї» (25 листопада - 10 грудня)

Щороку

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської селищноїради, 

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради,

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет

-

-

 

 

 

-

Привернення уваги населення до проблем домашнього насильства; формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі сімейних відносин

2.3.

Забезпечення функціонування  мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

2026-2028 роки

Довжанська селищна рада,

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет

   

 

 

Забезпечення надання оперативної допомоги сім’ям, в яких було скоєне домашнє насильство

2.4.

Придбання автомобіля для мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі   

 

Довжанська селищна рада

  Державний бюджет, місцевий бюджет та інші джерела не заборонені законом

   

 

 

2.5

Забезпечення висвітлення проблем домашнього насильства та боротьби з ним через  засоби масової інформації

 

Постійно

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

 Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

 

-

 

-

-

 

Висвітлення проблем домашнього насильства та боротьби з ним через місцеві засоби масової інформації

 

Разом за розділом 2

 

 

Місцевий бюджет

   

 

 

3.Реагування на факти домашнього насильства

3.1.

Забезпечення координації та ефективної взаємодії спеціально уповноважених органів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, інших органів та установ, які виконують функції, пов’язані з проведенням заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі шляхом оперативного взаємного інформування та спільних виїздів на факти домашнього насильства

Постійно

 

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

 Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради 

 

Не потребує фінансування

-

-

 

 

-

Забезпечення оперативного реагування на факти домашнього насильства

3.2.

Організація та проведення засідань координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на території Довжанської селищної ради

Щокварталу

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Не потребує фінансування

-

-

 

 

 

-

Координація роботи по взаємодії спеціально уповноважених органів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми

3.3.

Забезпечення проходження кривдниками корекційних програм

постійно

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради,

Інклюзивно-ресурсний центр Довжанської селищної ради

-

-

-

 

-

Забезпечення проходження кривдниками корекційних програм

3.4.

Забезпечення проходження навчань фахівців, які реалізовують програми для кривдників

2026 – 2028 роки

Довжанська сільська рада, Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради,

Інклюзивно- ресурсний центр Довжанської селищної ради

Сільський бюджет

15,0

-

 

20,0

Забезпечення якісного фахового складу для проходження корекційних програм кривдниками

 

Разом за розділом 3

 

 

Місцевий бюджет

15,0

-

20,0

 

4.

Соціальна робота та надання соціальних послуг особам та сім’ям (у тому числі з дітьми), спрямованих на профілактику  складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків

4.1.

Виявлення та оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах, ведення їх обліку

постійно

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради,

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Не потребує фінансування

-

-

 

Визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці/громади у соціальних послугах

4.2.

Надання базових та інших соціальних послуг особам/ сім’ям (у т.ч. з дітьми) та особам за рахунок бюджетних коштів

постійно

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

У межах кошторисних призначень

-

-

 

Організація надання базових та інших соціальних послуг у відповідності до потреб жителів адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах

4.3.

Пошук, підбір та направлення на навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, наставники, патронатні вихователі

2026-2028 роки

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

Не потребує фінансування

-

-

 

Забезпечення права дітей на виховання у сімейному оточенні. Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, впровадження успішних підходів із світової практики захисту прав дітей, які базуються на забезпеченні прав дітей і найкращих інтересів дитини, спрямовуються на підтримку сім’ї, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного

4.4.

Аналіз потреб та направлення на навчання з метою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів, а також за потреби наставників, опікунів, піклувальників, усиновлювачів

2026-2028 роки

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

-

-

-

 

Підвищення кваліфікації щонайменше один раз на два роки батьків-вихователів та прийомних батьків, підтримка сприятливого психологічного стану батьків, котрі взяли на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також надають підтримку дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

4.5.

Забезпечення соціальними послугами та/або соціальним супроводом прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, дітей, які перебувають під опікою та піклуванням відповідно до Державних стандартів соціальних послуг

2026-2028 роки

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

У межах кошторисних призначень

-

-

 

Забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у т.ч. тих, котрі виховуються у сімейних формах влаштування, на отримання соціальних послуг

 

Разом за розділом 4

 

 

Місцевий бюджет

-

-

 

 

5.Гендерна політика

5.1

Проведення тренінгів, семінарів, засідань за “круглим столом” для працівників всіх структурних підрозділів Довжанської селищної ради з питань соціального захисту населення у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок, та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Місцевий бюджет, інші джерела не заборонені Законодавством України

10,0

15,0

 

20,0

Поліпшення поінформованості широкого загалу щодо стану забезпечення ґендерної рівності в області

5.2

Забезпечення систематичного висвітлення в засобах масової інформації питань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок, та чоловіків, проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на формування у молоді стійких переконань щодо норм культури миру, толерантності, жіночого лідерства, та протидії дискримінації за ознакою статі.

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

-

-

-

 

Поліпшення поінформованості широких верств населення

 

Разом за розділом 5

 

 

Місцевий бюджет

10,0

15,0

20,0

 

6. Протидія торгівлі людьми

6.1.

Забезпечити проведення через засоби масової інформації інформаційно-просвітницької роботи з питань підвищення рівня поінформованості населення громади щодо  шляхів  убезпечення  від  потрапляння  до ситуацій торгівлі людьми, про нові тенденції торгівлі людьми (трудова експлуатація, вилучення органів, використання у збройних конфліктах тощо) та викорінення упередженого ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

 

-

-

-

 

 

-

Запобігання потраплянню населення до рук торгівців людьми

6.2.

До Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми (30 липня), до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня) та до Міжнародного дня скасування рабства                       (2 грудня) організація та проведення інформаційних кампаній  серед населення громади щодо роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та можливості отримання комплексної допомоги постраждалими особами у державних установах

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської  селищної ради

-

-

-

 

-

Поліпшення поінформованості населення області

6.3.

Проведення роз’яснювальної роботи з безробітними особами щодо проблеми торгівлі людьми

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

-

-

-

 

-

 

Запобігання потраплянню безробітних осіб до рук торгівців людьми

6.4.

Виявлення, перенаправлення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

2026-2028

Відділ соціального захисту населення Довжанської селищної ради

Центр надання соціальних послуг Довжанської селищної ради

Служба у справах дітей Довжанської селищної ради

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Довжанської селищної ради

Довжанський центр первинної медичної допомоги

-

-

-

 

 

 

-

Поліпшення якості надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

 

 

Разом за розділом 6

 

 

Місцевий бюджет

-

-

 

-

 

 

РАЗОМ за ПРОГРАМОЮ

 

 

УСЬОГО у тому числі:

102,50

83,00

 

 

145,0

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до Програми

 

Ресурсне забезпечення

програми сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству,

протидії торгівлі людьми на 2026-2028 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми 

2026 рік

2027 рік

2028 рік

Усього витрат (тис. гривень)

Усього ресурсів,

102,50

83,00

145,00

330,50

у тому числі:

 

 

 

 

Місцевий  бюджет

102,50

83,00

145,00

330,50

кошти з інших джерел, не заборонених законодавством

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень