Довжанська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день боротьби зі СНІДом заснований ВООЗ з 1988 року відзначають 1 грудня. Він покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та продемонструвати міжнародну солідарність. І саме на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх кр

Дата: 01.12.2023 10:57
Кількість переглядів: 20

 

Фото без описуВсесвітній день боротьби зі СНІДом заснований ВООЗ з 1988 року відзначають 1 грудня. Він покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та продемонструвати міжнародну солідарність. І саме на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн, яка відбулася того ж дня, пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. ВІЛ-інфікована людина згодом стає жертвою хвороби СНІД, але вона роками може житии повноцінним життям і треба цінувати кожний день.

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, СНІД – синдром набутого імунного дефіциту. У світі зараз інфіковано ВІЛ приблизно 50 мільйонів людей. Завдяки застосуванню спеціальних дорогих ліків смертність від СНІДу знижується приблизно на 70%. Налякані тим, що вилікуватися від СНІДу зараз неможливо, люди уникають спілкування з ВІЛ – інфікованими людьми навіть тоді, коли ще і проявів хвороби немає.

Кожен повинен знати, що ВІЛ-інфекція передається трьома шляхами:

При незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм.

Через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров’ю леза, манікюрних наборів.

Від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.

Пам’ятайте! Якщо Ви ВІЛ-інфікований – Ви не самотні! Необхідно приєднатися до групи ВІЛ-позитивних людей, отримуючи допомогу асоціацій, центрів тощо. ВІЛ-позитивна людина має право вести особисте життя, право мати друзів, право жити, одержувати інформацію й освіту.

ВІЛ МОЖЕ ТОРКНУТИСЯ КОЖНОГО, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку і допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь