Обґрунтування проведення закупівлі

Дата: 15.12.2023 09:11

Обґрунтування проведення закупівлі

Враховуючи статті 4 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону), Положення про уповноважену особу, що затверджене розпорядженням сільського голови від 17.09.2021р. №134, з метою організації закупівлі за предметом, код, національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія, враховуючи  очікувану вартість предмета закупівлі та керуючись ч. 2 ст. 4 Закону.

У зв’язку з тим, обсяг закупленої електричної енергії згідно укладеного договору на постачання вичерпано, необхідно придбати електроенергію для потреб Довжанської сільської ради до 31 грудня 2023р.   Очікуваний обсяг закупівлі електричної енергії для потреб Довжанської сільської ради, на вуличне освітлення та потреби освітлення адміністративних приміщень комунальних установ громади, в тому числі старостинських округів на грудень місяць, становить 35 000 квт/год.

Згідно з даними опублікованими на офіційному сайті «Оператора ринку» https://www.oree.com.ua/, середня ціна в грудні місяці, враховуючи пік (5,50041 грн. за кВт-год) та напівпік (4,76079 грн. за кВт-год) становить 5,13245 грн. за кВт-год. Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» тарифи на послуги з передачі електричної енергії у 2023 р. для користувачів системи (крім підприємств «зеленої» електрометалургії) становитиме  485,10 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість). Враховуючи вищенаведене очікувана вартість закупівлі 1кВт електроенергії становитиме 6,74 грн. з ПДВ.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», постанови КМУ №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, з врахуванням вартісних обмежень закупівлю за предметом «Електрична енергія» код національного класифікатора України ДК 021:2015 -  09310000-5 Електрична енергія,  здійснити шляхом проведення запиту ціни пропозиції. Фінансування вказаних робіт буде проводитися відповідно до кошторисних призначень бюджету Довжанської сільської територіальної громади на 2023р.  Очікувана вартість закупівлі становить 234 500 грн. (двісті тридцять чотири тисячі п’ятсот гривень)