Увага! Незабаром розпочнеться пройом проєктів для участі у конкурсі Громадський бюджет 2023 (бюджет участі)

Дата: 20.06.2023 14:37

Фото без описуЗ 26 червня 2023 року Довжанська сільська територіальна громада оголошує про початок конкурсу проєктів в рамках Громадського бюджету. Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати 10 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проєкт на відкритому голосуванні. Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 14-річного віку.

Бюджет конкурсу: 250 тисяч гривень.

Бюджет одного проєкту: до 50,00 тисяч гривень для кожного населеного пункту громади з населенням більше 1 тис. осіб .

Кінцевий термін подачі заявок: 10 липня 2023 року.

Що ж таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення громади та/або голосування за них.

Проєкти подаються авторами в паперовому вигляді.

Чому це може бути цікавим мешканцям Довжанської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Довжанської сільської територіальної громади і власне свого населеного пункту;

2. Не сільські депутати чи апарат сільської ради, а кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;

3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проєктів;

4. Вже цього року Довжанська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Мешканці Довжанської ТГ оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;

2. Жителі Довжанської громади голосують за подані проєкти;

3. Сільська рада реалізує проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок сільського бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1. Подання проєктів 26.06.2023 – 10.07.2023

(Автор залишає проєктну заявку у Довжанській сільській раді чи відповідних адміністративних будівлях старостинських округів).

• Розгляд проєктних заявок Робочою групою (до 24.07.2023)

(Робоча група розглядає проєкти, вивчає їх відповідність до встановлених вимог. У цей час автори можуть отримати проєкт на правку).

• Голосування за подані проєкти (з 25.07.2023 до 28.07.2023)

(Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Довжанської сільської територіальної громади здійснюється на загальних зборах відповідного населеного пункту старостинського округу та адміністративного центру громади відкритим голосуванням. Автори рекламують та просувають свої проєкти, щоб отримати найбільшу кількість голосів).

• Оголошення проєктів-переможців (31.07.2023)

(Переможцями будуть проєкти, що набрали найбільшу кількість голосів та сума в межах загального бюджету, що виділено на Громадський бюджет).

• Реалізація проєктів-переможців Бюджету участі  до кінця 2023 р.

Які проєкти можуть бути подані (тематика проєктів)?

• – благоустрій;
    • - облаштування зон відпочинку ( в т.ч. зі створенням точок вільного доступу до мережі ІНТЕРНЕТ), спортивних зон, облаштування дитячих майданчиків;
    • - естетичне облаштування населених пунктів;
    • - облаштування територій комунальних закладів та установ;
    • - створення чи облаштування громадських просторів (освітніх, мистецьких, молодіжних, …);
    • організацію дозвілля (проведення спортивно-масових заходів, конкурсів, концертів, культурно-мистецьких заходів, тощо);
    • - інші суспільно-корисні соціальні проєкти.

Як реалізувати ідею за кошти Громадського бюджету?

1. Заповнити друкований бланк заявки. Обрати назву та тематику, стисло описати ідею проєкту, проблематику та рішення цієї проблеми.

2. Розрахувати бюджет проєкту.

3. Зібрати підписи від 10 жителів відповідного населеного пункту Довжанської громади, які підтримують проєкт.

4. Подати всю необхідну документацію (заявку, бюджет проєкту та бланк із зібраними підписами) до Довжанської сільської ради чи відповідного старостинського округу.

5. Стежити за ходом голосування та зібрати найбільшу кількість голосів.

6. Спільно з органом місцевого самоврядування (відповідним розпорядником коштів) реалізувати проєкт.

Як проголосувати за проєкти?

Голосування здійснюється на загальних зборах відповідного населеного пункту старостинського округу та адміністративного центру громади відкритим голосуванням у визначені дати.