Довжанська й Вигодська громади співпрацюватимуть у питаннях історико-культурної спадщини та розбудови інфраструктурних об’єктів
Сьогодні, 16 квітня, керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч, заступник керуючого справами Володимир Гнатківський та голова Довжанської ОТГ Хустського району Віктор Симканич узяли участь у засіданні щодо обговорення регіональної співпраці та актуальних питань регіонального розвитку, що стосується історико-культурної спадщини та розбудови інфраструктурних об’єктів.
Насамперед йшлося про співпрацю Вигодської об’єднаної територіальної громади (Калуський район Івано-Франківської області) із Довжанською ОТГ (Хустський район Закарпатської області).
Захід відбувся на базі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (с. Вигода).
Учасники зустрічі насамперед мали змогу познайомитися із роботою інтерактивного музею Вигодської вузькоколійки, який не має аналогів в Україні та створений на базі історичної будівлі селища. Тут відвідувачів знайомлять з історією та природою краю, розповідають про життя етнічних бойків, їх культуру та традиції.
За словами Мирослави Ливч, робота унікального музею та й, зокрема самої вузькоколійки – це хороший досвід, який варто перейняти і для відродження нашої Боржавської вузькоколійки (у народі — Анці Кушницької).
Звичайно, 160 кілометрів історичного маршруту залізниці, який пролягав із гірських масивів (Полонина Боржава, Великий Діл) до Закарпатської (Притисянської) низовини, відновити не реально, але певні її відрізки підлягають реставрації. Тим паче, голова Закарпатської облради Олексій Петров активно підтримує напрямок збереження цієї історико-технічної спадщини краю і відновлення її функціонування. Із цього питання нещодавно відбулася зустріч очільника облради із директором управління взаємовідносинами з органами державної влади АТ «Укрзалізниця» Дмитром Романюком, на якій обговорили майбутнє «Боржавської вузькоколійки».
— У найближчий час буде підписано меморандум про співпрацю Вигодської та Довжанської ОТГ, — повідомила за результатами засідання Мирослава Ливч. — У цих обох громад дуже багато спільного: і географічне розташування, і кількість населення. Є і спільні проблеми і схожий потенціал. Така взаємодія дасть можливість спільно працювати для розвитку туризму українських Карпат.
Детальніше про подію читайте за посиланням: https://zakarpat-rada.gov.ua/